EN IYIYENI

Scrabble - En yeni Oyunlar

 En iyi çevrimiçi scrabble, oynaması ücretsiz

Scrabble, kare bir oyun tahtası üzerinde aynı anda iki ve en fazla dört oyuncu tarafından oynanan bir kelime oyunudur. Tahta, oyuncuların harfleri içeren karoları yerleştirdiği, kareler olarak da bilinen 15x15 hücre ızgarasına sahiptir.

Fiziksel oyun 121 ülkede ve 30'dan fazla dilde mevcuttur. İngiliz setinde oyun 100 taş içerir. Bu 100 döşemeden 98'i bir harfle ve 1 ile 10 arasında değişen bir puan değeriyle işaretlenmiştir. Her döşemede bulunan noktaların sayısı, İngilizce dilinde ne sıklıkta göründüğüne bağlıdır. Ayrıca herhangi bir harfin yerine kullanılabilecek 2 boş kutucuk vardır, ancak bunların puan değeri 0'dır.

Scrabble, başından beri pek tutmasa da dünya çapında ünlüdür ve bu nedenle farklı isimler altında birçok varyasyon üretmiştir. Bu kadar popüler bir oyun olması internete geçişini de sağladı. Bir bilgisayara karşı veya dünyanın her yerinden gerçek insanlara karşı çevrimiçi Scrabble oynamanın birçok yolu vardır. Kurallar, varsa çok küçük değişikliklerle, tüm platformlarda çoğunlukla aynıdır.

Burada web sitemizde, özenle seçilmiş bir avuç Scrabble oyununu tamamen ücretsiz oynayabilirsiniz. Bu oyunların çoğu aynı zamanda Engelsiz Oyunlardır, yani internet bağlantınız olduğu sürece her yerden oynanabilirler.

Yani bu kelime oyununun hayranı olun veya yeni keşfediyor olun, kelime dağarcığınızı geliştirirken tonlarca eğlenmeniz garantilidir.


Check out these Scrabble listed on page 1. We have a total of 3 Scrabble and the most popular are: Crocword Crossword Puzzle Game, Microsoft Ultimate Word Games, Outspell, and many more free games. This page lists the games from 1 to 3. This list of Scrabble received a rating of 4.03 / 5.00 from 17 votes.