EN IYIYENI

Mickey Mouse Oyunları - En yeni Oyunlar

 En iyi çevrimiçi mickey mouse oyunları, oynaması ücretsiz

Mickey Mouse, bir Amerikan çizgi film karakteri ve The Walt Disney Company'nin uzun zamandır maskotudur. Başlangıçta başka bir Disney karakteri olan Şanslı Tavşan Oswald'ın yerine yaratıldı ve tüm zamanların en tanınmış karakterlerinden biri haline geldi.

Mickey Mouse 130'dan fazla filmde rol aldı ve Mickey Mouse'un oynadığı on çizgi film En İyi Kısa Animasyon Film dalında Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.

Hollywood Walk of Fame'de kendi yıldızı olan ilk çizgi film karakteridir. Mickey Mouse ayrıca 1930'dan başlayarak çizgi romanlarda, video oyunlarında ve ticari ürünlerde ve Disney World'de etkileşimli bir karakter olarak ortaya çıktı.

Doğrudan internet tarayıcısında oynanabilen birçok ücretsiz çevrimiçi oyun da dahil olmak üzere, Mickey Mouse'un oynadığı birçok video oyunu var. Bu oyunlar öncelikle çocuklar için tasarlanmıştır, ancak her yaştan insan tarafından zevk alınabilir. Bu oyunların bazıları eğiticidir, çocuklara sayma, renkleri ayırt etme veya farklılıkları ayırt etme gibi temel beceri ve becerileri öğretmeye çalışır. Bu kategoriye dahil edilebilecek diğer oyunlar, birçok Disney karakteri içeren yarış oyunları, gizli nesne oyunları, platform oyunları vb. olabilir.


Check out these Mickey Mouse Oyunları listed on page 1. We have a total of 12 Mickey Mouse Oyunları and the most popular are: Tom And Jerry: Match And Catch, Moto Trial Racing 3: 2 Player, Danger Mouse Full Speed Extreme Turbo, and many more free games. This page lists the games from 1 to 12. This list of Mickey Mouse Oyunları received a rating of 4.15 / 5.00 from 590 votes.