EN IYIYENI

Tavla - En yeni Oyunlar

 En iyi çevrimiçi tavla, oynaması ücretsiz

Tüm masa oyunlarından en yaygın olanı Tavladır. Varyasyonları, dünyanın en eski masa oyunu olmasa da, 5000 yıl öncesine kadar uzanıyor. Tavlanın bugün bildiğimiz en eski versiyonu, 17. yüzyıl İngiltere'sine kadar uzanıyor.

Tavla, ABD'de her oyuncunun erkek veya dama adı verilen 15 parçaya sahip olduğu iki oyuncu için bir masa oyunudur. Her oyuncunun, iki zarın atılmasına göre yirmi dört puan boyunca taşlarını hareket ettirmesi gerekir, amaç ilk atan olmak veya taşları tahtadan çıkarmaktır. Oyun, strateji ve şansın bir kombinasyonuna dayanır ve bir zarın atılması tek bir oyunun sonucunu etkileyebilirken, daha yetenekli oyuncu bir dizi oyunda daha iyi bir sicile sahip olacaktır.

Tavla Türkiye, Mısır, Kıbrıs, Lübnan, Yunanistan gibi birçok ülkede milli bir oyun olarak kabul edilmektedir. İlk versiyonundan günümüze kadar, oyunun tüm dünyada, bazıları diğerlerinden daha farklı birçok versiyonu ve tekrarı olsa da, 2018'den beri Tavla standart bir kurallar dizisine sahiptir ve kurallarını belirleyen uluslararası bir federasyon tarafından denetlenmektedir. uluslararası turnuvalar.

Tavla Oyunlarını internetin her yerinde birçok yerde oynayabilirsiniz ve bu yerlerden biri de burada, sitemizde yer almaktadır. Yani ister dünyanın her yerinden insanlarla çevrimiçi oynamak ister tek başınıza oynamak isteyin, sizin için doğru oyunlarımız var!


Check out these Tavla listed on page 1. We have a total of 1 Tavla and the most popular are: Backgammon, , and many more free games. This page lists the games from 1 to 1. This list of Tavla received a rating of 4.33 / 5.00 from 12 votes.