EN IYIYENI

Dama Oyunları - En yeni Oyunlar

 En iyi çevrimiçi dama oyunları, oynaması ücretsiz

Dama veya dama, her oyuncunun damalı bir tahta üzerinde bir dizi çapraz hareketle rakibin taşlarını ele geçirmeye çalıştığı 2 oyunculu bir masa oyunudur. Dama adı, muhtemelen anlayabileceğiniz gibi, oyunun oynandığı damalı tahtadan gelir.

Dama, Alquerque veya Qirkat adlı eski bir oyundan türetilmiştir ve ilk olarak 10. yüzyılın sonlarında Orta Doğu'da ortaya çıkmıştır.

Pek çok varyasyonu olmasına rağmen, Dama'nın en popüler şekli 8x8'lik bir tahtada oynanan Amerikan Damasıdır. Rus Taslakları veya Türk Taslakları gibi diğer versiyonlar da 8x8'lik bir tahtada oynanırken, Uluslararası Taslaklar 10x10'luk bir tahtada oynanır. Oyunun Kanada Damaları gibi bazı versiyonları 12x12 tahtalarda oynanır.

Dama Oyunları, başka bir kişiye veya bilgisayara karşı oynanabilen 2 kişilik oyunlardır. Bu örneklerin her birinde, oyunlar herkesin bildiği ve oynadığı standart kurallar dizisine uyar. Bazılarında, oyuncuya oyunun temellerini öğrettikleri küçük bir eğitim bölümü bile var.

Öyle görünmese de, Dama oyunu, diğer birçok masa oyunu gibi, aslında stratejiye dayalıdır ve şansın bununla pek ilgisi yoktur. Sıradan dama oyunları genellikle 10 ila 30 dakika uzunluğunda olabilirken, turnuva maçları yaklaşık 60 dakika ila 3 saat veya daha fazla sürebilir.

Dama konusunda uzman olsanız veya bu güzel masa oyununu yeni keşfetmiş olsanız da burada web sitemizde oynamaya davetlisiniz!


Check out these Dama Oyunları listed on page 1. We have a total of 2 Dama Oyunları and the most popular are: Checkers RPG: Online PvP Battle, Backgammon, , and many more free games. This page lists the games from 1 to 2. This list of Dama Oyunları received a rating of 4.67 / 5.00 from 20 votes.